Červenec 2015

Reginina minulost

30. července 2015 v 17:43 | Evil panda Launa
Ahojky nová povídka o minulosti zlé královny enjoy thatUsmívající se
Bylo nebylo v jednom království, kde vládl moudrý starý král spatřila světlo světa dcera zlé šlechtičny Cory. Její jméno bylo zároveň předsevzetím její matky, že bude vládnout. Její jméno bylo Regina.
Regina byla odmala obklopena přepychem a do hlavy jí byly vtloukány dvorské zvyky. Z rodičů lnula dívka více k otci byl k ní laskavý a trpělivý pravý opak její matky, ženy vyžadující absolutní disciplínu a neváhající vymáhat si pořádek i krajními prostředky jakými byla například i magie. Ano Reginina matka byla čarodějka.
Dívka rostla a brzy se z ní stala krásná mladá žena. Nejkrásnější v širém okolí. Brzy také poznala svou první lásku stájníka Daniela. A zatímco prožívala krásné chvíle se svojí láskou její matka přemýšlela jak svou dceru dosadit tam, kam podle ní po právu patřila a to na trůn.
Jak šly dny, týdny, roky její incidenty s matkou byly čím dál častější. Regina začala být zoufalá. Matka na ni tlačila, protože chtěla, aby se stala dámou. Daniel chtěl aby o jejich vztahu řekla rodičům a ona musela neustále něco předstírat. Věděla, že v brzy se určitě něco stane, něco co změní její život navždy. Měla pravdu jen netušila jak katastrofická to bude změna.


Kapitola 1.
Byl příjemný jarní den. Ve vzduchu byla cítit změna. Regina pod dohledem otce jezdila na svém oblíbeném koni.
"Výborně!" zvolal při každém úspěšném přeskoku.
Když zdolali všechny překážky seskočila ladně z koňského hřbetu a radostně objala tatínka. Za sebou uslyšeli vzdech. Když se otočila spatřila svou jako vždy dokonalou matku s otráveným výrazem.
"Tobě se to nelíbilo matko?" zeptala se dotčeně.
"Jezdíš jako kluk!"štěkla na ni podrážděně Cora.
"Dáma se musí pohybovat ladně"
. "Ale notak jen jsem se trochu bavila" vysvětlovala opatrně Regina.
"Zábava"protočila matka nechápavě oči "Nejsi na to už trochu stará? Stává se z tebe stará panna. To já v tvém věku…"
"Ano já vím matko, ale tohle je můj život!"
"Jestli k tomu smím něco dodat…"snažil se situaci uklidnit Daniel.
Neúspěšně.
"Nesmíš!" štěkla na něj vztekle dívka "A už mne s matkou nikdy nepřerušuj!"
Daniel v tichosti odešel odsedlat koně.
Coře na tváři pohrával ďábelský úsměv. Konečně ve své dceři spatřila záblesk sebe samé. To ji však rozzuřilo ještě více, nikdy nechtěla být jako její matka a tak se frustrovaně otočila a chtěla běžet pryč. Její matka však měla jiné plány.
"Ke mně se zády otáčet nebudeš!"řekla tiše Cora a použila na svou dceru magii. A ať prosila jak chtěla odmítala ji pustit.
"Už budu hodná"slíbila Regina nakonec v slzách a její matka ji konečně propustila. Ihned utekla. "To bylo to jediné co jsem chtěla slyšet"pronesla s úsměvem Cora a zmizela. Její manžel mohl jen bezmocně stát a sledovat jak se svět kolem něj pomalu hroutí.

Dopis pro Reg

23. července 2015 v 12:01 | Evil panda Launa & Evil panda Lissea
Bylo nebylo žila kdesi jedna dívka jménem Lana. měla strašně ráda pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. Tedy především obdivovala postavu zlé královny, jelikož nemohla pochopit, že v pohádce byla poražena. Vždy si představovala její vítězství.

O mnoho let později

Dívka dospěla a stala se z ní žena s vybraným vkusem. Ale pořád měla ráda pohádky. Její záliba v pohádkách došla zadostiučinění, když jí bylo nabídnuto splnění jejího snu - role Zlé královny Reginy v pohádkovém seriálu Once Upon a Time.
Kolik lidí si ji nyní spojuje se zlou královnou. Její role v příběhu je nepostradatelná. Přestože její role je záporná, hodně lidí se s ní ztotožňuje kvůli jejímu životnímu příběhu.

A v tu samou chvíli žijí na planetě Zemi, v srdci Evropy dvě dívky. K seriálu Once Upon a Time přišly docela náhodou a oblíbily si postavu zlé královny.
Zajímavostí je, že si připadají, jakoby žily v takové české verzi Storybrooku a zkoušejí přiřadit skutečné lidi k pohádkovým postavám z Once.

Sní o tom, že je sama zlá královna jednou navštíví, už se jim o tom dokonce i zdá. A toto je příběh pro vás: Co by se mohlo stát, kdyby nás navštívila Regina.

Dvě dívky jménem Ann a Kate seděly na lavičce uprostřed náměstí jednoho nevelkého města v České republice. Mračna byla zatežena, ze severu foukal studený vítr.
,,Něco přichází." řekla jedna z nich. ,,Vypadá to velice podivně..."
Ještě podivnější ale bylo, že se na náměstí nacházely samy. Nikde ani živáčka.
Z mračen vyšlehl k zemi zářivě fialový blesk a uhodil do země deset metrů od holek.
,,Tak teď bychom už vážně měly jít!" prohlásila Kate a Ann vyděšeně přikývla. Jenže v tu ránu se to stalo...
Na místě nárazu blesku se zjevil mohutný závan kouře barvy do fialova. A stále se zvětšoval... A v jeho středu se objevila silueta lidské postavy.
,,To je ona!" vykřikla Ann. V kouři se zjevila nějaká žena.
,,To je zlá královna!" dodala Kate. A opravdu...
Mraky se rozestoupily a jasné světlo odpoledního dne ukázalo tvář Reginy Mills. Měla modrý kostýmek a na tváři šibalský úsměv. A v rukou něco držela.
Bouře náhle ustala. Nebe se rozjasnilo a už byl zase normální den.
Náměstí se začalo jako kouzlem zaplňovat lidmi. Všichni zírali na tu postavu, která se zjevila v záři blesků. A pouze holky věděly, kdo to je.
A najednou se z poza davu se vynořila jedna postava z minulosti holek.
,,Ale ale, kohopak to tady máme?" zaskřehotala hnusná stará babizna s velkou bradavicí na nose. Řádně si holky prohlédla a řekla: ,,Copak jste to zase provedly? Že vám budu muset dát úkol z českého jazyka?"
V tu ránu ale Regina vykřikla: ,,Ať už je ten český jazyk cokoli, mně se to nelíbí!" Mávla rukou a stará žena byla pryč. Zmizela jako pára nad hrncem.
Holky vyskočily radostí do vzduchu a horlivě Regině děkovaly. Za odměnu ji pozvaly do jejich oblíbené cukrárny na zmrzlinový pohár a slanou palačinku.
Hned po příchodu do cukrárny, jsme si všimly osamělé osoby u jednoho stolečku v koutě. Poznaly jsme v ní našeho spolužáka Erika!
Reg osamělá postava zaujala. Přisedla si tedy k němu. ,,Smím si přisednout?"
Erik zmateně pokývl hlavou a rozhlížel se kolem, kde uviděl zkoprněle stát dvě povědomé holky. Než se stačil rozpomenout, přišla servírka s vyhlášeným jablečným šátečkem, který si objednal.
Jakmile Regina spatřila šáteček, vyjekla. ,,Nejez to!"
,,Co to sakra řvete, ženská? To jsem si tu objednal a tak to taky sním!" prohlásil Erik rozhodně a už bral šáteček do rukou.
Jenže Regina mu ho pohotově vyrvala a vykřikla: ,,Je v tom jed!"
,,A co o tom můžete vědět?"
,,Je to můj starý recept. Jablkový závin se spací kletbou," odpověděla Regina.
,,Co vy jste to za magora?" řekl Erik a vzal si zpět svůj šáteček. A ukousl. Přitom se šibalsky usmál a olízl se.
Reg na něj zaraženě koukala. Divila se, že sebou nepraštil k zemi a poté si také jeden objednala.

Po celém tomto incidentu si holky přisedly k nim a Ann řekla: ,,Eriku, dovol abych ti představila její Výsost, královnu Reginu," A Regina se zatvářila patřičně vznešeně. Erik na to celé jenom bezmocně zíral. Myslel si, že my všechny jsme se zbláznily.
Jenomže pak si Reg vyčarovala šálek plný horkého kakaa, vypila ho a mávnutím ruky zmizela.

Večer po této unikátní návštěvě jsme se rozhodly, že celou tuto událost sepíšeme a pošleme dál.

A pokud to došlo až k vám, doufáme, že vás to pobavilo stejně jako nás. :-)

S pozdravem Kate a Ann

Regina Mills vás vítá na blogu!!!

20. července 2015 v 11:19 | Evil panda Lissea
Vítejte, zbloudilé duše, na blogu o Laně Parrille a hlavně o její nejznámější roli Reg Millsové ze Storybrooke!

Doufám, že se Vám tu bude líbit.