1. Vánoční povídka od Ženi

6. prosince 2015 v 14:34 | CherryPie
1. Vánoční povídka od Ženi je tu! Pište další, drazí, ať máme veselé Vánoce! :-)

,,Tati,co jsou to vlastně ty vánoce?" ptával se Roland často,přitom s nádherným dětským úsměvem na obličeji a neskrývanou zvědavostí. Robin by na tuto otázku rád odpověděl...kdyby vlastně sám věděl co to je. Začala zima a jemu se zdálo divný,že jsou všichni tak šťastní,furt někam spěchají a někdo si i pospěvuje. Zbojník byl totiž zvyklý,že je zima kruté roční období,které vždy přinutilo jeho tým bojovat o život. Hlavně když se problémů s lupiči chopila i samotná královna. Robin se sedíc na bílém gauči pousmál. Zdálo by se že ještě nedávno byla tak moc nenáviděnou zlou královnou...no,tak když 28 let spíš pod prokletím Cory tak se ti to zdá nedávno. Teď už to bude skoro rok jejich známosti. Bývalý zbojník ještě rozmýšlel nad nezodpovězenou otázkou a nevšiml si jak ze schodů sestoupila Regina a přistoupila k němu s nejkrásnějším úsměvem. ,,O čem přemýšlíš?" zeptala se veselým hláskem. Robin ji vzal za ruku a vážně se na ni podíval. ,,Regino" začal ne méně vážně ,,co je to Vánoce?"
A tehdy Regina propukla smíchy. Ani ne kvůli jeho nevědomostem jako kvůli tónu jeho řeči. Zdálo se jí ,že by se ptal na otázku života a smrti. Robin se na ni nechápavě podíval a Regina se posadila vedle něj pokládaje hlavu na jeho rameno,přitom se furt trochu smála. ,,Vánoce...no" začala. ,,je to svátek narození Ježíše,to je zas další téma. Vánoce jsou fakt oblíbený,dávají se dárky,zpívaj se písničky a všichni jsou šťastný. No a jak bych mohla zapomemout na stromeček a Santa Cluse." Regina se podívala na Robina,který se taky trochu pousmál. ,,Stromeček a Santa Claus?" Zeptal se s dětskou zvědavostí. Regina se zamyslela a pokračovala. ,,Santa Claus je dědek s bradkou,který dává dárky,které se pak objeví pod ozdobeným jehličnanem."
,,To prostě někdo jezdí a vozí dárky?"
,,No to magie Robine,magie."
Robin chápavě kývl a Regina si musela kousnout do rtu aby se nerozesmála Robinově nechápavosti. ,,Proč nemáme ozdobený jehličnan? To Roland s Henrym nedostane dárek?" Zeptal se vážně. ,,Tak co ho takhle ozdobit?" Řekla bývalá královna zvedajíce se a tleskajíc. ,,Ale my nemáme jehli..." Nestihl to Robin doříct když Regina louskla prsty a před nim se objevil strom ve stojanu a před tím krásné třpitivé oszdoby.
,,Ale zdobit ho budeme sami,baví mě to. " Řekla Regina s dětskou radostí a Robin si pomylsel,že jeho srdce roztaje. ,,Rolande?" Zvolala a zachvilku k nim běžel malý kudrnatý klučina.
Regina si před nim sedla do dřepu a pověděla jemu i Robinovi čím a jak se má stromeček zdobit. Roland byl kvůli tomuto nápadu naprosto nadšený a hned se chopil spousty ozdobiček. Opravdu se nemohl naradovat a v každé ozdobičce se nadšeně díval na svůj odraz. Regina se na něj mile podívala a ještě jednou se přesvědčila jak moc zbožňuje malinkýho kudrnatýho chlapečka s modrýma jako u táty očima.
Regina vzala blýskavou červenou ozdobičku a pověsila ji na stromeček. Roland s Robinem to zopakovali. Když už byla půlka stromečku ozdobena mladší zbojník se zastavil a podíval se na dno krabice kde svítila zlatá hvězda. Hned zalezl rukama do krabice a hvězdičky se chopil. Nadšeně otevřel pusu a ještě dlouho si ji prohlížel. Regina si toho všimla a usmála se. ,,To je hvězda na vrch stromečku.
Chceš ji tam dát?" Zeptala se bruneta a pověsila poslední ozdobičku. Roland se usmál a s zářícíma očíčkama se podíval na tátu,který se nemohl zdržet milého úsměvu když viděl synáčka.
,,Pojď sem." Řekl a vzal Rolanda na ruce. Ten se natáhl ke stromečku a dostal hvězdu na její místo. Regina byla tak ráda vidět úsměvy svých milovaných a rozhodla se,že to ještě vylepší. To se jí taky povedlo. Po tom co mávla rukou se hvězda rozzářila a Roland,který nic takového nečekal začal skákat radostí.
,,Tak jo zlatíčko,už je na čase spát." Regina nechtěla ničit radost dítěte,ale měla naprosto grandiózní plán. ,,Pojď,já ti něco přečtu." Řekl pečující taťka a pohladil chlapečkovu hlavu.
Po tom co dvojka odešla,mávla Regina znovu rukou a pod svítícím stromečkem se objevily pečlivě zabalené dárky. Kouzelnice se usmála výsledku a odešla po schodech nahoru. Z Henryho(a teď už napůl s Rolandem) pokoje vyšel bývalý zloděj a pomalu tiše zavřel dveře aby neprobudil teprve usínající dítě. ,,Spí." Řekl a políbil Reginu na čele. ,,My bychom taky měli,jsem fakt unavená." Odpověděla a scvhálně si zívla. Robin kývl a spolu šli do pokoje. ,,Tati! Tati,Regino! Vstávejte!!!!"
Robin se probudil kvůli Rolandu,který radostí skákal po posteli od Robinovi k Regině. ,,Zlato...co se stalo,Roni." Taťka nebyl zrovna rád takovému probuzení a ospale si třel oči. Otočil se k Regině,která byla stejně tak ospalá jako on a jen krčila rameny.
,,Probudil jsem se,šel jsem dolů abych si zapnul animáčky a koooooukejte!" Protáhl Ron když šli dolu po schodech a ukázal jim na stromeček pod,kterým bylo plno dárků.
,,To je ten Canta Slaus?" Zeptal se Robin a podíval se na královnu. ,,No jasně...a je to Santa Claus zlato." Řekla se smíchem. ,,Co takhle to rozbalit?"

,,To netušim..."

Dodala a mrkla na kluky.
Všichni tři si sedli u stromečku a každý vzal jeden dárek se svým jménem. Roland se radoval novému plyšáku,Regina parfému s vůní růží a Robin... ,,Luk s pozlaceným šípem?!" Vykřikl nadšeně.
,,Jak věděl co si přeju?" Zeptal se a radostně si prohlížel a projížděl rukou po luku s vyřezávanými znaky.
,,No to magie,Robine,magie." Řekla a mrkla na Rolanda. Jen měla divnej pocit z toho,že jednou bude muset zničit tuhle dětskou radost krutou pravdou o Santovi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 CherryPie CherryPie | E-mail | Web | 6. prosince 2015 v 18:46 | Reagovat

Hele,můj první ff xD Že já jsem to napsala?
Jen je to tu od půlky :D

2 Juliet Juliet | Web | 6. prosince 2015 v 21:10 | Reagovat

[1]: To je dobře, protože já si to za a) přečtu, až to tu bude od začátku a za b) až napíšu a pošlu svoji povídku, protože jsem zahlédla Reginino a Rolandovo jméno, ty chci mít v povídce taky, tak abych se vyvarovala "kopírování" (neudělala bych to nikdy schválně, ale kolikrát mi něco uvízne v hlavě a já se toho pak nemůžu zbavit). Ale moc se těším! :) PS A díky tobě to snad napíšu dřív, než den před Vánoci! (Abych si tu tvou povídku mohla přečíst. ;) :))

3 Evil panda Lissea Evil panda Lissea | Web | 7. prosince 2015 v 7:24 | Reagovat

[1]: Už je to celé :-)

[2]: Musíš poslat tu svou!!! Fakt musíš.

4 Celene Celene | Web | 13. prosince 2015 v 11:55 | Reagovat

páni, další blog o Once! super! :-) a máte úžasný layout :-)

5 Evil panda Lissea Evil panda Lissea | Web | 22. prosince 2015 v 14:35 | Reagovat

[4]: Děkujeme! ^.^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama