Vánoce ve Storybrook

23. prosince 2015 v 20:53 | Evil Panda Launa
Dear Oncers, prostřednictvím této povídky vám přeji krásné Vánoce enjoy it Smějící seRegina seděla v pokoji a dívala se do ohně. Na sobě měla rudou hedvábnou neuvěřitelně drahou zástěru. Za okny poletoval jemný sníh a ona přemýšlela, za jak dlouho budou ty perníčky hotové. Upřímně neměla ani tušení jak ji k tomu Henry mohl přinutit. Vždyť ona nikdy nepekla nic s výjimkou jablečných koláčů, obvykle lehce přiotrávených, ale toto bylo něco úplně jiného. Toto byly Vánoce…

O půl hodiny později
Crrrrr zvoní zvonek na dveřích. Regina se neochotně vyhrabe z pohodlných saténových polštářků a jde otevřít dveře.
"Tak jsme tady" řekne Robin přičemž Roland už vbíhá do domu.
"Rolande!!!"křičí za ním otec "Koukej se chovat slušně!"
Pak se konečně podívá na Reg a přes tvář mu prolétne šibalský úsměv
"Copak tady taky sněžilo?" zeptá se pobaveně. Regina se na sebe s hrůzou podívá. Od hlavy až k patě je bílá od mouky. Mávne rukou a v závanu fialového kouře se dá znovu do pořádku.
"Tak to je lepší" usměje se a pozve Robina dovnitř.
"To je škoda mě se ten bílý poprašek docela líbil" škádlí ji a políbí na přivítanou.
"To máš štěstí" odpoví mu, už jsem se z tebe chystala vytvořit pěknou vánoční dekoraci.
"Jako třeba perníček?" zeptá se Robin…
"Perníčky!!!!"zaječí Regina a rozběhne se do kuchyně. Tam ji čeká nemilé překvapení. Roland sedí na podlaze v rozsypaném pytli mouky a z trouby za ním čadí černý dým.
"Co se to tu sakra děje?" prohlásí svým typickým Reginovským tónem.
"Někdo si nám dal šlofíka" prohlásil Robin ležérně se opírající o trám dveří.
Regina zrudla jako jablko na kuchyňské lince, zachovala si však chladnou hlavu několikrát mávla pažemi a vše bylo zase v pořádku. (Perníčky už nedokázala zachránit ani magie a tak je nechala alespoň zmizet.)
Poté se společně přesunuli do obýváku, kde malý Roland s nadšením zdobil vánoční stromeček. Brzy nato opět někdo zazvonil.
Za dveřmi stojí Bell s Ramplem a dohadují se o čemsi mimo Reginino současné chápání. Když si jí Bell konečně všimne praští Rampla rázně do ruky a přivítá se s Reginou zaraženě stojící ve dveřích.
"Vítejte" dostane ze sebe trochu strnule. Pořád ještě neví co má od Rampla vlastně očekávat. Hosté zamíří do starostčina obýváku, který zdobí příjemná vánoční atmosféra. Rampl se dá do řeči s Robinem a Reg raději uteče do kuchyně.
"Sakra tak tohle bylo vážně divný" prohlásí a pustí se do přípravy nezbytné vánoční speciality kapra na šafránu a samozřejmě nadívaného jablky. Byl to starý Ramplův rodinný recept a ona na něj byla vážně zvědavá.
Po nějaké době se objevili poslední hosté večera Charmingovi (celý softballový tým i s pirátským maskotem) napadlo ji a v duchu se tomu zasmála.
Večer mohl začít.
Emma navrhla tradiční zpívání koled a Reg to ozvláštnila malými vánočními kouzlíčky s ohněm. Byla to nádhera. Poté došlo na vánoční večeři tedy na kapra.
"Přeji všem dobrou chuť doufám, že budete spokojeni" zahájila Regina štědrovečerní hostinu.
Vše by se nakonec nejspíš obešlo bez jakýchkoli incidentů, kdyby právě v tu chvíli do Regininy předzahrádky nepřistál obrovský drak…

O hodinu později
Situace snad nemohla být více ztřeštěná nebo si to alespoň myslela. Nahánění dvou obrovských pand započalo asi před hodinou kdy jim napůl šílená Maleficent málem rozplácla dům.
To co ji takto vyděsilo byl nečekaný dárek zdánlivě spadlý z nebe. Po otevření se z něj vykutálela dvě roztomilá pandí mláďata. Mal i její dcera si pandičky okamžitě zamilovaly a daly jim spousty a spousty jídla. Zpočátku se nic nedělo. Pravá krize nastala v okamžiku, kdy obě pandy vyrostly do obřích rozměrů a začaly devastovat okolí Storybrooku.
Nyní byl celý Storybrook na nohou a pokoušel se dvě neohrabané pandy zastavit.
Oheň i kouzla se od nich odrážely jako by v tom plyšovém černobílém pandím kožichu měly nějaký ochranný štít.
Zbývala poslední naděje. Rampl vymyslel plán. Musejí pandy vcucnout do kouzelné knihy a zamčít je tak, jako kdysi autora.
Po dlouhé honičce se jim to konečně podařilo a do naší knihy přibyla nová kapitola o dvou velikých pandách.
Nakonec to byly nádherné Vánoce. Po návratu do starostčina domu bylo jasné, že tu někdo byl. Kolem stromečku leželo snad tucet různobarevných dárečků.
"No to je teda nadílka" prohlásil nadšeně Henry a spolu s Rolandem se vrhl na rozbalování.
"No to teda jo" řekla unaveně Reg, opřela se o Robina a na tváři se jí usadil spokojený úsměv.
Přeci jenom se ty Vánoce povedly.
Náhle jí pohled padl na jeden dárek stranou všech ostatních ovázaný jen mašlí. Byla to plyšová panda! A v ruce držela lístek na němž stálo: Veselé Vánoce přeje Launa a Lissea.
"Veselé Vánoce" usmála se Reg a podívala se do ohně. Tyhle Vánoce jen tak nezapomene.

Doufám že se líbila tak veselé vánoce a brzy Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juliet Juliet | Web | 27. prosince 2015 v 18:46 | Reagovat

A já už čekala něco normálního! :( Ono to na to totiž víc než do půlky povídky vypadalo! :/ A četlo se to nádherně! ;) Nepotřebovala bych tam úplně nesmyslně se objevující pandy rostoucí rychlostí Maxipsa Fíka. ;) Ta plyšová panda od vás na konci příběhu by ještě byla fajn - hezké zakončení normálně vypadajícího příběhu (protože normální by jistě nebyl, takové složení o Vánocích... :D Ale co, to by bylo odpouštěno, protože právě Vánoce jsou k tomu určené - nemožné se stává možným. ;)) Já vím, vypadá to teď ajko strašný hate, ale tak to prostě vlbec není! Já si jenom myslím, že je škoda psát takové "blbosti", když vidím jak krásně umíte/umíš psát - myslím, že by z toho (a popřípadě i z vás ;)) mohlo něco být. :) A nebo už jsem prostě jenom stará rašple a ztratila jsem někde svoji představivost a fantazii - v takovém případě by to byl jistě hodně smutný příběh... :(

2 Juliet Juliet | Web | 27. prosince 2015 v 19:16 | Reagovat

[1]: Ha! Právě jsem asi 20 minut rozjížděla seknutý počítač a myslela jsem, že jsem ten komentář nestihla odkliknout a ono ano! Chtěla jsem ho ještě trochu přepsat, aby nezněl tak ošklivě, ale... What is said is said. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama