Swingtown review

10. září 2016 v 15:44 | Evil Panda Lissea
Vítám Vás u tohoto článku! uprosřed OUAT challenge jsem se rozhodla přidat i něco maličko jiného. A tím je tento článek. :D
Již nějakou dobu jsem se rozhodovala, na jaký seriál se podívám. A zrovna jsem chtěla něco s Lanou/Bobbym/Bex. A tak jsem shlédla Miami Medical, což te rozebírat nebudu...
Nicméně, potom jsem narazila ještě na jeden krátký seriál s lanou. A tím je Swingtown. O Swingtownu Lana všude mluvívá. A tak mě štvalo, že jsem to ještě neviděla. Ovšem... Netušila jsem, jestli opravdu začít. Měla jsem o tomto seriálu naprosto odlišnou představu, než jakým seriál opravdu je! Myslela jsem, že je to skoro až porno seriál a kdoví, koho tam Lan hraje.
A pro Váš, kteří si to také mysleli/í, mám dobrou zprávu - tak to fakt není!

A nyní bych ráda seriál trochu rozebrala a pečlivě zhodnotila. A jenom dodám - byla jsem velcie příjemně překvapena!

Výsledek obrázku pro swingtown


Začneme postupně!

Synopse: Susan a Bruce Millerovi se v červenci 1976 přestěhovali do luxusního chicagského předměstí ležícího na břehu jezera. Kvůli stěhování ztratili své dlouhodobé a blízké přátele, manželský pár Janet a Rogera Thompsonovi. Noví sousedé, manželé Tom a Trina Deckerovi, se chovají zcela jinak, než by Millerovi u přátel očekávali. Millerovi tak musí čelit nástrahám a pokušení, které jim noví známí neustále předkládají. Zatímco dospělé páry zvažují, co s nově nabytou osobní svobodou, zvědavé dospívající děti obou manželských dvojic začínají objevovat svou vlastní duševní, duchovní i sexuální identitu. Každý ve Swingtownu je konfrontován s měnícím se sociálním klimatem, utvářeným hudbou, módou a novým životním stylem. Všichni se snaží najít svou vlastní životní cestu, definovat své postoje a vybrat si správné volby. Nejednou se vše odehrává metodou pokusu a omylu. (ČSFD)

Počet dílů: 13 dílů - 1 sezóna

Délka jednoho dílu: 42 minut

Nejoblíbenější ženská postava: Kdybych řekla Trina Decker, kterou hraje Lana, bylo by to jen kvůli Laně. Ale sam,ozřejmě jsem ji měla ráda. Ale stejně jsem měla ráda i její kamarádku Susan a Janet (sousedky a Susan s janet jsou nejlepší kamarádky) Všechny byly skvělé. Jan jsem na začátku ráda neměla, ovšem později jsem ji začala zbožňovat!

Výsledek obrázku pro swingtown janet susan trina
zleva: Susan, Janet, Trina

Nejoblíbenější mužská postava: O tomhle jsem dlouho přemýšlela. A ak jsem narazila na fakt, že to bude asi Trinin manžel Tom Decker. Nakonec ho mám fakt ráda, což by mě na za by mě na začátku vůbec nenapadlo. :D Je fakt bezva! A má kníííírečeeek :D :3

Výsledek obrázku pro swingtown tom

Nejméně oblíbená ženská postava: Laurie. Dcera Susan a Bruce, té přistěhované rodiny. I když na konci už nebyla tak hrozná, stejně jsem jí nemusela... byla taková... divná, mno.

Výsledek obrázku pro swingtown laurie gif

Nejméně oblíbená mužská postava: Rick. Syn Janet a Rogera. děsně divnej týpek, musím říct: :D A choval se pořád tak arogantně a... no nevím.

Výsledek obrázku
je to ten v prostředku

Nejoblíbnější herečka: Kdybych řekla Lana, bylo by to všem jasné. :D jako Lana tam byla úúúžasná, ale jinak jsem si také oblíbila Miriam Shor, která hraje Janet. ;) Mohla bych se mrknout na nějaká její další dílka, jelikož je fakt super. :)

Výsledek obrázku pro swingtown miriam shor

Nejoblíbenější herec: jednoznačně Gran Show aka Tom. :3 byl fakt kámoš, hodně těm druhým rodinám s Trinou pomáhalive vztazích a řešit problémy.
On je prostě boží, sice v reálu ten knírek nemá, ale to nevadí. ;) Pro srovnání přidávám obě fota.

Výsledek obrázku pro grant show swingtown

Výsledek obrázku pro grant show swingtown

Nejlepší epizoda: To je víc než jasné. 4. epka Cabin fever. To byla naprosto nejlepší ever! Jak se všichni vydali na chalupu Susan a bruce. ;) To byla taková prdel, že jsem se takhle už dlouho nezasmála. :D

Výsledek obrázku pro swingtown cabin fever

Výsledek obrázku pro swingtown cabin fever

Výsledek obrázku pro swingtown cabin fever
Moje nej scénka <3

Výsledek obrázku pro swingtown cabin fever

Tahle epizoda byla pure fun. :D

A ještě něco funny pro ERs na konec.

Výsledek obrázku pro swingtown lana parrillaObecný názor: K seriálu jsem byla za začátku hooodně skeptická. Ovšem to byla chyba. Opravdu mě příjemně překvapil. :)
Swingtown se hodně zabývá myšlenkou swingers a otevřeného manželství. Což praktikují Tom a Trina (Grant a Lana) Deckerovi. Téma je to fakt zajímavé, je to docela něco jiného, než co jsem kdy kde viděla. Jak jednou řekla Lana kdesi, že ST je special, už s tím souhlasím. ;) je to special.
Rozhodně je zajímavé podívat se na to, fakt doporučuji. Samozřejmě nemusí to být pro každého, ovšem já čekala něco mnohem horšího. :D A vůbec to tak nebylo. Seriál je hodně o rodině a vztazích obecně. je to i hodně o jejich dětech, což mě už tak moc nebralo, ale zase to bylo zajímavé. ;)
V 8. díle hráli všichni sousedi hru s názvem Puzzlerama, což mě opravdu bavilo! A určitě bych sui ji někdy mínila zahrát. :D

Výsledek obrázku pro swingtown puzzle rama

Momenty byly občas mírně shocking, i k zasmání, občas to ovšem byla až psycho. :D Některé postavy si okažitě oblíbíte, u některých to trvá déle a některé prostě mít rádi nebudete. Ale tak je to asi všude, že? ;)
také je to perfektní trip do 70. let, s dobovou hudbou, stylem a vším možným. :) Prostě sedmdesátky se vším všudy. :) Hudba je fakt parádní.
Jsou tam prostě fajn lidi a seriál se mi teda doopravdy moc líbil. Což bych fakt nečekala, ale je to tak. :D Překvapil mě, seriózně!
A naprosto dokonalý výběr herců - hlavně Lana, Grant a Miriam. ;)

Hodnocení: 90% - to si rozhodně zaslouží. Méně to je proto, že je to krátké... Jen 13. dílů... :( A některé ty scénky s dětma jsou nudné, nebo byly aspoň pro mě.Výsledek obrázku pro swingtown
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 10. září 2016 v 18:24 | Reagovat

Už delší dobu zvažuju, že se na Swingtown podívám právě kvůli tomu, že o tom Lana několikrát mluvila.
Viděla jsem na youtube pár ukázek a pomyslela jsem si přesně to co ty. :D
Ale po přečtení tvého článku se na to asi už fakt podívám, protože to vypadá dost zajímavě a je to jen 13 dílů, takže why not. A hlavně tam hraje Lana! ♥ :D

2 Lissea Lissea | Web | 11. září 2016 v 12:59 | Reagovat

[1]: Jako určitě se podívej, fakt to stojí za to. Launa začala koukat před pár dny a taky to prve viděla takhle, ale teď to miluje. :D Taky to miluju!
No a kvůli Laně, to by se mělo. :D <3 Ale bude mi to chybět... fňuk :(
:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama